O mně

Jmenuji se Radka Prokopová a pod značkou Raduatelier se věnuji tradičnímu knihařskému řemeslu s uměleckým vkladem.

 

 IMG_2268 IMG_2875 2  IMG_0337

 

Tvořím originální zápisníky a fotoalba, které jinde nenajdete, a do kterých můžete svěřit svá tajemství, touhy nebo silné životní milníky.  Svou tvorbu jsem také postupně rozšířila o kožené doplňky jako jsou obaly na knihy, pouzdra či malé peněženky. 

 

 DSC_8648 DSC_1580 DSC_0332

 

Jak jsem se dostala ke knihařskému řemeslu? 

Od dětství jsem ráda používala své ruce. V mládí jsem coby zubní laborantka objevila důležitost detailů a učila se přesnosti ruční práce. Pak mě však zlákaly další studia a ponořila jsem se do zaprášených knihoven a archivů.

A právě tam jsem propadla starým knihám a jejich příběhům.

Už tehdy mě zaujal nejen jejich obsah, ale i struktura, kterou jsem toužila objevit. Vrhla jsem se proto na odborné studium u těch nejpovolanějších z oboru restaurování papíru a zcela se definitivně zamilovala do tvoření a vázání knih.

 

 DSC_1573 02 IMG_9009_1 

 

Proč tvořím hlavně deníky? 

Věřím, že psaní může člověku změnit život.

Psaním prozkoumáváme vlastní nitro, nacházíme poklady a jemně objevujeme své pravé Já. 

Tvořím takové deníky, které se mohou stát nejen vašimi osobními důvěrníky, ale zároveň i poklady, které si zamilujete.

Do vazby deníku mohu také na přání vložit osobní skrytý vzkaz nebo afirmaci, aby váš deník nesl právě takovou energii, kterou si přejete. 

 

IMG_7092 DSC_8195 IMG_2722

 

Z podobných důvodů tvořím i fotoalba. Jsem přesvědčená, že naše vzpomínky a krásné chvíle si zaslouží své místo v opravdové knize, která přetrvá věky. Rodina pro mě hodně znamená a svou tvorbou pomáhám i ostatním zachovat si své rodinné příběhy, které se mohou dědit po generace

 

DSC_1215 DSC_0356 DSC_3307 

 

Všechny své výrobky tvořím ručně a jak taková výroba vypadá, můžete vidět na mém  Instagramu, nebo Facebooku. 

Jsem také máma dvou synů a kromě své rodiny a knih se vyžívám v horské turistice. S rodinou jezdíme často do přírody, slézáme různé kopce a povedlo se nám i s dětmi absolvovat trek kolem Annapurny v Nepálu.

 

Děkuji za vaši přízeň,

Radu :-)