O mně

Jmenuji se Radka Prokopová a pod značkou Raduatelier se věnuji tradičnímu knihařskému řemeslu s uměleckým vkladem a práci s kůží. 

 

 IMG_2268 IMG_2875 2  IMG_0337

 

Tvořím originální zápisníky a fotoalba, které jinde nenajdete, a do kterých můžete svěřit svá tajemství, touhy nebo silné životní milníky.  Svou tvorbu jsem také postupně rozšířila o kožené doplňky jako jsou obaly na knihy či malé peněženky

 

 DSC_8648 DSC_1580 DSC_0332

 

Jak jsem se dostala ke knihařskému řemeslu? 

Od dětství jsem ráda používala své ruce. V mládí jsem coby zubní laborantka objevila důležitost detailů a učila se přesnosti ruční práce. Pak mě však zlákaly další studia a ponořila jsem se do zaprášených knihoven a archivů.

A právě tam jsem propadla starým knihám a jejich příběhům.

Už tehdy mě zaujal nejen jejich obsah, ale i struktura, kterou jsem toužila objevit. Vrhla jsem se proto na odborné studium u těch nejpovolanějších z oboru restaurování papíru a zcela se definitivně zamilovala do tvoření a vázání knih.

 

 DSC_1573 02 IMG_9009_1 

 

Proč tvořím hlavně deníky? 

Věřím, že psaní může člověku změnit život.

Psaním prozkoumáváme vlastní nitro, nacházíme poklady a jemně objevujeme své pravé Já. 

Tvořím takové deníky, které se mohou stát nejen vašimi osobními důvěrníky, ale zároveň i poklady, které si zamilujete.

Do vazby deníku mohu také na přání vložit osobní skrytý vzkaz nebo afirmaci, aby váš deník nesl právě takovou energii, kterou si přejete. 

Tvořím deníky, které si můžete vybrat z aktuální nabídky nebo na zakázku. 

 

IMG_7092 DSC_8195 IMG_2722

 

Z podobných důvodů tvořím i fotoalba. Jsem přesvědčená, že naše vzpomínky a krásné chvíle si zaslouží své místo v opravdové knize, která přetrvá věky. Rodina pro mě hodně znamená a svou tvorbou pomáhám i ostatním zachovat si své rodinné příběhy, které se mohou dědit po generace

 

DSC_1215 DSC_0356 DSC_3307 

 

Všechny své výrobky tvořím ručně a jak taková výroba vypadá, můžete vidět na mém  Instagramu, nebo Facebooku. 

Jak jsou s mou tvorbou spokojení zákazníci si můžete ověřit v Hodnocení obchodu

Jsem také máma dvou synů a kromě své rodiny a knih se vyžívám v horské turistice. S rodinou jezdíme často do přírody, slézáme různé kopce a povedlo se nám i s dětmi absolvovat trek kolem Annapurny v Nepálu.

 

Pojďte omrknout mou tvorbu. :-)

 

Děkuji za vaši přízeň,

Radu