O mně

Jmenuji se Radka Prokopová a pod značkou RaduAtelier se věnuji tradičnímu knihařskému řemeslu s uměleckým vkladem.

Neobvyklé vazby, ražba a ručně barvená kůže jsou mým autorským rukopisem a neustálým prostorem k experimentování.

 

IMG-7618_1

 

Od roku 2016 nabízím originální zápisníky a fotoalba, které jinde nenajdete, a do kterých můžete svěřit svá tajemství, touhy nebo silné životní milníky.  Svou tvorbu jsem také postupně rozšířila o kožené masky, pouzdra, či různé obaly.

02 DSC_6303

 

Jak jsem se dostala ke knihařskému řemeslu? 

Od dětství jsem ráda používala své ruce. V mládí jsem coby zubní laborantka objevila důležitost detailů a učila se přesnosti ruční práce. Pak mě však zlákaly další studia a ponořila jsem se do zaprášených knihoven a archivů. A právě tam jsem propadla starým knihám a jejich příběhům. Už tehdy mě zaujal nejen jejich obsah, ale i struktura, kterou jsem toužila objevit. Vrhla jsem se proto na odborné studium u těch nejpovolanějších z oboru restaurování papíru a zcela se definitivně zamilovala do tvoření a vázání knih.

 

03IMG_9009_1

 

Veškerý design a produkci, včetně přípravy papíru, nabarvení usně a svázání knihy, tvoří zdlouhavý a pečlivý proces, který si však nadevše užívám. Nakoukněte mi pod ruce na mém Instagramu. 

Jsem také máma dvou synků a kromě své rodiny a knih se vyžívám v horské turistice. S rodinou jezdíme často do přírody, slézáme různé kopce a povedlo se nám i s dětmi absolvovat trek kolem Annapurny v Nepálu.

Můžete mě také potkat na některém larpu, kde si užívám různé divadelní role, baví mě nořit se do jiných světů. 

Děkuji za vaši přízeň,

Radu :-)

0605DSC_1572